Obava zo zvyšovania hmotnosti býva veľmi častou bariérou v odvykaní fajčeniu, a to najmä u žien. Tieto obavy nie sú zanedbateľné.

Ako nikotín v tele funguje a prečo ľudia pri odvykaní fajčeniu priberajú?

Nikotín zvyšuje metabolizmus a energetický výdaj organizmu

Zvyšuje pocit sýtosti a potláča pocit hladu

Predlžuje pocit nasýtenosti a chuť do jedla

Odvykajúci fajčiari často nahrádzajú cigarety jedlom, ktoré im pomáha zvládať stres

Na odvykaní fajčeniu je skvelé to, že postupne sa vaša chuť a čuch začnú zlepšovať, ale spočiatku pravdepodobne budete jesť viac ako zvyčajne. Zvyšovanie hmotnosti môže byť najvýraznejšie do prvých 6 mesiacov, časom má hmotnosť tendenciu stabilizovať sa.

Ako vám pomôžu prípravky NiQuitin?

Prípravky NiQuitin obsahujú terapeutický nikotín, ktorý pomáha znižovať abstinenčné príznaky. Jedným z týchto príznakov je stres, často zaháňaný jedlom.

Nikotín obsiahnutý v prípravkoch NiQuitin môže tiež limitovať prírastok na váhe pri odvykaní fajčeniu.

Máme pre vás ďalšie tipy, ako sa vyhnúť zvýšeniu váhy aj počas obdobia odvykania fajčeniu. Najlepším variantom je urobiť vo svojom živote rovno dve pozitívne zmeny naraz: prestať fajčiť tým, že cigaretu nahradíte nejakým zdraviu prospešným návykom!

01

Dajte sa do pohybu

Správne stravovacie návyky doplnené o trochu pohybu, to je najlepšia kombinácia, ako sa vyhnúť fajčeniu aj priberaniu. Pohyb vám pomôže schudnúť a funguje ako prevencia najrôznejších chorôb. Šport navyše podporí vašu motiváciu odvykania. A ak si sami neveríte, zapojte sa do tímových aktivít alebo na cvičenie vezmite so sebou kamarátku či kamaráta.

02

Jedzte chutne, ale zdravo

Koľkokrát ste už premýšľali o tom, že by ste mali zapracovať aj na spôsobe svojho stravovania? Tak prečo nezačať práve teraz, vo chvíli, keď ste sa rozhodli prestať fajčiť, a urobiť tak niečo pre svoje telo. Zdravá strava vás vo vašom rozhodnutí len podporí. Len čo dostanete chuť na cigaretu, siahnite po zelenine, ak ste maškrtní, dajte si sladké ovocie. Tento nový zvyk vás nadopuje energiou aj potrebnými vitamínmi. Zdravé maškrtenie vám navyše zamestná ruky vo chvíli, keď by ste najradšej siahli po cigarete alebo po balíčku sušienok.

03

Osviežte sa

Prestať fajčiť a zachovať si svoju pôvodnú váhu je ľahšie, ako si myslíte. Stačí začať piť viac vody. Zakaždým, keď dostanete chuť na cigaretu, vypite pohár vody. To vás osvieži, budete mať viac energie, telo bude rýchlejšie pracovať a spaľovať. Navyše budete mať pocit plného žalúdka, takže nemusíte siahať po bohatej desiatej. Nielenže týmto zvykom pomôžete svojej línii, ale zlepší sa vám napríklad aj kvalita kože. Ak chcete pridať trochu chuti do života, môžete byť bylinné čaje.

Zdroje

Králíková, E. a kol., „Závislost na tabáku. Epidemiologie, prevence a léčba“, ADAMIRA, 2013
http://www.niquitin.fr/Eviter-la-prise-de-poids.htm

 
Omega Pharma
 

OMEGA PHARMA a.s.
Vídeňská 188/119 d
619 00 Brno - Dolní Heršpice
Česká republika

 

Oznámením nežiaducich účinkov môžete prispieť k získaniu viacerých informácií o bezpečnosti tohto prípravku. Ak sa u vás vyskytne podozrenie na ktorýkoľvek z nežiaducich účinkov, aj z takých, ktoré nie sú uvedené v príbalovej informácii, oznámte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi. Nežiaduce účinky môžete oznamovať e-mailom na CSCICZSafety@perrigo.com na tejto adrese radi prijmeme aj akékoľvek otázky o tomto liečivom prípravku.

Privacy Notice | Cookie Statement | Cookie List